تفاوت پنجره دو جداره با سایر پنجره ها در چیست؟

تفاوت پنجره دو جداره با سایر پنجره ها در چیست؟

پنجره دو جداره به دلیل ساختار و متریال های مصرفی در آن، ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارد که آن را از مدل های دیگر پنجره ها متمایز می سازد.

مدت زیادی است که پنجره های قدیمی جای خود را به پنجره های دو جداره داده اند. کارشناسان موارد زیادی را در مورد پنجره دو جداره بررسی کرده اند و در نهایت به این نتیجه رسیده اند که استفاده از این پنجره باعث می شود انرژی تا اندازه زیادی حفظ شود. همین موضوع درصد زیادی از معماران و ساختمان سازان را به سمت استفاده از درب و پنجره دو جداره سوق داده است. علاوه بر این، پنجره های دو جداره ظاهر زیبایی هم دارند که از دیگر دلایل استفاده زیاد آن ها در سال های اخیر شده است. پنجره دو جداره عموما از جنس یو پی وی سی و آلومینیومی در بازار موجود می باشد. پنجره های دو جداره خصوصا انواع یو پی وی سی آن ها ساختار خاصی دارند که از خروج دما ممانعت می کنند. انتقال حرارت در این پنجره ها به دلیل وجود حفره هایی مشخص، تا اندازه خیلی زیادی پایین است. استفاده از این پنجره ها موجب می شود که تا حدود 40 درصد از اتلاف انرژی جلوگیری شود که این موضوع با اهمیت است و خوب است که همگی به آن توجه داشته باشیم. به همین دلایلی که در بالا اشاره شد استفاده از پنجره دو جداره عمومیت پیدا کرده است. در این مقاله وبسایت ساختمون به برسی تفاوت های پنجره دو جداره با سایر پنجره ها می پردازیم.
فروش پنجره upvc
پنجره های دو جداره چه تفاوتی با پنجره های معمولی دارند؟

پنجره های قدیمی معمولا از جنس چوب و یا فلز بودند. این پنجره ها همچنین دارای شیشه ای ساده و معمولی بودند. البته در بعضی از ساختمان ها هنوز هم از همان پنجره های قدیمی استفاده می شود و در حقیقت کاربرد آن ها منسوخ نشده است اما خب نسل جدید هر محصولی طبیعتا ویژگی هایی متفاوت با گونه های قدیمی دارد و در طراحی آن سعی شده است که کاستی های مدل های قدیمی برطرف شود. در مورد پنجره های دو جداره هم که نسل جدیدی از پنجره های قدیمی هستند همین موضوع صادق است.

گفتیم که پنجره های یو پی وی سی ضریب انتقال حرارت خیلی پایینی دارند، از طرف دیگر در ساختار این پنجره ها نوار های پلاستیکی به کار رفته است که وظیفه عایق بندی را بر عهده دارند. این پنجره ها دارای شیشه هایی دو جداره هستند. این مکانیزم ساخت باعث می شود که پنجره دو جداره عملکرد خیلی بهتری نسبت به پنجره های معمولی داشته باشند.

پنجره های یو پی وی سی به یراق آلات خاص خودشان احتیاج دارند. اگر این یراق آلات و ابزار مورد نیاز را از انواع درجه یک و با کیفیت انتخاب کنیم تا اندازه زیادی عملکرد پنجره را بالا خواهند برد.

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم پنجره دو جداره از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند. البته مهم است که پنجره دو جداره فریم استاندارد داشته باشد. فریم و ابعاد استاندارد همگی بر عملکرد پنجره دو جداره تاثیر گذار است.

استفاده از پنجره های دو جداره موجب می شود که صدا های مزاحم وارد خانه نشوند زیرا این پنجره ها مانند عایق خیلی خوبی برای صوت عمل می کنند و تفاوت شان در انتقال صدا با پنجره های معمولی واقعا قابل توجه می باشد.

پنجره های دو جداره همچنین مقاومت قابل قبولی در برابر آلودگی های هوا و ذرات گرد و غبار دارند که این خصیصه موجب می شود فضای خانه تمیز باقی بماند. پنجره های قدیمی درز هایی دارند که به راحتی آلودگی از آن ها عبور می کند و وارد خانه می شود.

پنجره های یو پی وی سی مقاومت خیلی بالایی در برابر شرایط آب و هوایی و جوی مختلف دارند. مقاومت آن ها در برابر مواد شیمیایی هم بیشتر از پنجره های معمولی می باشد. این ویژگی ها موجب می شوند که دوام و ماندگاری پنجره های دو جداره بالا رود و در نتیجه اگر هزینه اولیه بیشتری برای خریدن آن ها نسبت به پنجره های معمولی صرف کنیم، این هزینه توجیه اقتصادی دارد و استفاده از پنجره های دو جداره مقرون به صرفه می باشد. از طرف دیگر چون نصب پنجره های دو جداره از اتلاف انرژی جلوگیری می کند پس انرژی کمتری صرف خواهد شد و در نتیجه هزینه مصرفی انرژی هم پایین می آید.

پنجره های دو جداره از ورود آب باران هنگام بارش باران های شدید به داخل ساختمان ممانعت می کنند. در صورتی که آب باران از بسیاری از پنجره های قدیمی عبور می کند.

پنجره های دو جداره محصولی دوستدار محیط زیست می باشند. گرمای کره زمین که مدام در حال افزایش است با استفاده از پنجره دو جداره کنترل می شود و این پنجره ها دارای ویژگی خیلی مهمی می باشند و آن هم این است که قابل بازیافت هستند. همین ویژگی که می توان پنجره های دو جداره را بازیافت کرد و دوباره در صنعت به کار شان برد تاثیر بسیار مثبتی بر محیط زیست خواهد گذاشت که برای کسانی که به این موضوع اهمیت می دهند قابل توجه خواهد بود.
فروش پنجره upvc یو پی وی سی

Top
لطفا امتیاز دهید: