شیشه سندپلاست چیست؟

شیشه سندپلاست چیست؟

در گذشته از روش سندبلاست یا ماسه سابی برای تمیزکاری سطوح، زنگ زدایی و برداشتن رنگ از روی سطح استفاده می شد. شیشه سندبلاست را می توان در بسیاری از طرح های معماری داخلی و نما استفاده کرد. بغیر از زیبایی، شیشه سندبلاست کاربرد هایی همانند حفظ حریم خصوصی و یا ضد لغزش دارد. در سیستم های درب و پنجره دوجداره و یا تعویض پنجره های قدیمی نیز می توان از شیشه سند بلاست بصورت تک جداره و یا دوجداره استفاده کرد.

فروش پروفیل upvc

فرآیند سندبلاست شیشه

سندبلاست بر روی شیشه چگونه انجام می شود؟ در فرایند سندبلاست شیشه، ساینده هایی از جنس شن و ماسه (یا ریز ذرات مصنوعی) با استفاده از جریان هوا و یا بخار روی سطح شیشه، با شدت پاشیده می شوند. این عمل لایه نازکی از روی شیشه را می سابد و موجب مات شدن قسمت های مورد نظر شیشه خواهد شد.

با توجه به روند فرایند می توان تمام شیشه و یا قسمت هایی از شیشه را که مدنظرمان هست را سند بلاست کرد. طرح های خاصی مانند لوگو، نقاشی و یا نوشته نیز می توان بر روی شیشه سندبلاست ایجاد کرد.

موارد استفاده از شیشه سندبلاست

شیشه سندبلاست تصویر اجسام را کاملا محدود می کند، بدین صورت که تنها چیزی که مشخص است سایه و یا هاله ای از جسم و نور است. این نوع از شیشه مات را می توان در هر محیطی استفاده کرد. بطورمثال:شیشه دوجداره سندبلاست

• شیشه سندبلاست تزیینی بعنوان پارتیشن ورودی منزل

• شیشه تمام سندبلاست در استخرها، مکان های ورزشی و بیمارستان ها

• شیشه سندبلاست با طرح لوگو در هتل ها و شرکت ها

• شیشه سندبلاست راه راه برای پارتیشن های اداری و اتاق های درمانی
فروش پروفیل upvc یو پی وی سی

Top
لطفا امتیاز دهید: