تاثیرات شیشه دوجداره کم گسیل Low E

تاثیرات شیشه دوجداره کم گسیل Low E

شیشه دوجداره کم گسیل Low E یا سان انرژی چه تاثیری دارد...

شیشه سان انرژی عایق حرارتیشیشه را می توان عمومی ترین مصالح ساختمان دانست که مهمترین نقش را در عایق بندی داخل و خارجی دارد. بدون استفاده از شیشه دوجداره یا سه جداره مناسب عایق بندی خوبی نخواهیم داشت. یکی از موارد موثر در تبادل انرژی، تابش نور خورشید و عبور حرارت از شیشه و پنجره دوجداره است. برای حل این موضوع می توان از شیشه دوجداره کم گسیل یا سان انرژی استفاده کرد.

فروش پروفیل upvc
شیشه کم گسیل یا شیشه Low E

برای معرفی شیشه دوجداره کم گسیل low emissivity بهتر است ابتدا در مورد امواج تابشی نور خورشید بیشتر بدانیم.

امواج تابشی نور خورشید به سه نوع زیر تقسیم بندی می شوند:

• امواج مرئی: انتقال نور با این امواج صورت گرفته و موجب دیده شدن اشیا خواهند شد.

• امواج ماورابنفش: این امواج موجب تغییر رنگ اشیا شده و برای پوست و چشم مضر است.

• امواج مادون قرمز: امواج گرمازای خورشید هستند که موجب انتقال حرارت خواهند شد.

حال وظیفه شیشه کم گسیل LOW-E چیست؟ شیشه دوجداره کم گسیل موجب بازتاب و مانع ورود بخش زیادی از امواج ماورا بنفش (مضر) و امواج مادون قرمز ( تابش گرمازا) خواهد شد. در حالیکه از ورود امواج مرئی ( انتقال نور) کمتر جلوگیری خواهد کرد.

در واقع اگر بخواهیم میزان تفاوت شیشه ساده و شیشه کم گسیل را بیان کنیم: به این صورت است که شیشه ساده میزان ورود امواج ماورابنفش و مادون قرمز را 20% کاهش می دهد اما میزان کاهش در شیشه کم گسیل با پوشش Low-E برابر با 84% می باشد. شیشه کم گسیل دارای ضریب حرارتی پایینی هستند که موجب عایق بندی بهتری خواهند شد. برای اطلاع از قیمت شیشه کم گسیل یا سان انرژی با ما تماس بگیرید.

 
تفاوت شیشه کنترل تابشی Low E با شیشه رفلکس

همانطور که بیان شد شیشه کم گسیل مانع ورود امواج حرارتی و مضر خواهد شد و امواج مرئی را عبور می دهد. اما شیشه رفلکس موجب بازتاب امواج مرئی خواهد شد و میزان نور محیط را کاهش خواهد داد.

 
نحوه عملکرد شیشه کم گسیل Low-E

عملکرد شیشه کم گسیلبر روی شیشه ضد حرارتی سان انرژی یا کنترل تابشی لایه نازکی از نقره قرار می گیرد که باعث می شود امواج گرمازا و مضر بازتاب شود و عایق بندی حرارتی شیشه را ایجاد کند. در نتیجه هر چه قسمت پوششی و تعداد جداره های دارای پوشش Low E بیشتر باشد، عایق بندی آن افزایش پیدا می کند.

* به دلیل ضخامت بسیار کم لایه پوشش کم گسیل، این نوع شیشه تفاوتی در رنگ و شفافیت با شیشه ساده ندارد.

فروش پروفیل upvc یو پی وی سی

Top
لطفا امتیاز دهید: