راه کار برای افزایش عمر پنجره UPVC

 راه کار برای افزایش عمر پنجره UPVC

طرز نگهداری پنجره یو پی وی سی
كارايي و عمر پنجره های  UPVC با رعايت برخي از نكات باعث مي شود بيش از پيش بالا رود ، در ادامه نکاتی رو بیان می کنیم که موجب عملکرد طولانی مدت درب و پنجره UPVC می شوند:

- برچسب های پوشش داده شده بر روی سطح پروفیل پنجره دوجداره که به منظور عدم بروز خط و خش در هنگام تولید و انتقال به پروژه نصب شده است پس از اتمام عملیات نصب پنجره، حداکثر پس از 90 روز از پروفیل جدا شوند، این لیبل ها جزء مواد تجزیه شدنی و برگشت پذیرند و بعد از طی این مدت کندن آنها از روی پروفیل براحتی نخواهد بود.


- لاستیک درزگیر در و پنجره UPVC نقش بسزایی در میزان عایق بودندر و پنجره دوجداره در مقابل نفوذ آب، گرما و سرما، گرد و غبار و آلودگی صوتی دارد، برای بالا بردن طول عمر و کارایی مفیدتر این لاستیک ها می توان در دوره های 6 ماهه از آب و صابون مایع برای نظافت آن و از روغن برای نرم کردن آن استفاده کرد. توجه داشته باشید که حتماً براي تميز كردن پنجره از پارچه هاي نرم استفاده گردد و از به كار بردن اسكاچ يا سيم ظرفشويي براي پاك كردن پنجره upvc اجتناب كنيد.


- روغن کاری(با روغن صنعتی نه گیاهی) یراق آلاتدر و پنجره UPVC موجب افزایش عمر کارکرد یراق آلات درب و پنجره دوجداره می شود. مواظب باشيد كه از مقدار زياد روغن استفاده نكنيد چون موجب جذب گرد و غبار و پايين آمدن عمر لولا مي گردد.

فروش پروفیل upvc
- مقدار سفتي لولا را مي توانيد با استفاده از پيچ آن تنظيم كنيد. مواظب باشيد كه لولاي پنجره را خيلي سفت نكنيد.


 - در پنجره های بازشو با یراق آلات چند حالته مانند: پنجره دوجداره بازشو دوحالته ، پنجره دوجداره بازشو فولکس واگنی ، پنجره دوجداره بازشو آکاردئونی ، پنجره دوجداره بازشو کشویی طرز کاربرد از قفل ها و دستگيره ها را ياد بگيريد و به افراد خانواده ياد دهيد تا در اثر استفاده اشتباه و فشار بيش از حد، عمر آن ها كاهش نيابد و یا یراق بازشوی پنجره آسیب نبیند.

همه چیز در باره توری پنجره یو پی وی سی

توری پنجره های دوجداره
در مواقعی که پنجره های دوجداره برای جریان هوا و تهویه طبیعی هوای خانه باز می باشد بهتر است روی پنجره ها برای آسایش و راحتی حال ساکنان و برای پبشگیری از ورود حشرات ، جوندگان و مبارزه با آنها توری نصب شود تا امکان ورود حشرات موذی به داخل نباشد. توری های پنجره upvc می توانند انواع و جنس های مختلفی داشته باشند که در عکس و مطالب زیر به آن خواهیم پرداخت.

انواع توری پنجره یو پی وی سی
توری یو پی وی سی از نوع خاصی از الیاف فایبر گلاس با فناوری نوین ساخته می شود که ضد گردوغبار می باشد و دید را به طور چشمگیری کاهش نمی دهند. نوع توری رولی یا پلیسه می باشد که در پشت فریم پنجره جمع شده فریم این توری نازک و هماهنگ با پنجره است.ظاهر ساختمان را از حالت اولیه خارج نکرده،جلوی دید و نور را هم نمی گیرد. قاب توری های پنجره upvc یا با پروفیل upvc ساخته می شود که برای تقویت بیشتر،داخل پروفیل گالوانیزه استفاده می شود و یا از جنس آلومینیوم می باشد.که هماهنگ با رنگ پنجره ها رنگ می شوند.

انواع توری پنجره های دو جداره upvc

 توری پلیسه پنجره UPVC:

توری پلیسه یا آکاردئونی مناسبترین توری برای کاربرد در تمامی پنجره ها، درب ها، تراسها و محیط های بزرگ را دارا می باشد. قابلیت نصب و باز شدن از چپ به راست و یا از راست به چپ و همچنین استحکام و دوام بالا علاوه بر نمای زیبا در پنجره upvc از قابلیت های این مدل از توری است.

 توری رولینگ پنجره UPVC:

نوعی از توری های بازشو که دارای یک رول بوده که پارچه توری روی آن پیچیده می شود. رول توری حالت فنری داشته و به محض رها شدن توری از قفل، پارچه توری به سر جای خود باز می گردد. این نوع توری دارای دوام و استحکام بالا بوده و از طرفی به علت عدم ایجاد دید مزاحم، کاربرد بسیار دارد.

توری ثابت:

upvc این نوع توری به صورت ثابت روی پنجره upvc نصب می گردد و باز شو نیست. نصب این نوع توری بر روی پنجره هایی است که باز شدن توری مهم نباشد و یا بعلت نصف قیمت بودن این مدل از توری ها در قیاس با مدل های دیگر توری، صرفه جویی اقتصادی مطرح باشد.

توری لولایی upvc:

توری لولایی به وسیله لولا قابلیت باز شدن را دارند و مانند یک پنجره بازشو معمولی می باشد.

مزیت توری های پنجره upvc

از مزیت های انواع توری های پنجره دوجداره UPVC می توان به موارد زیر اشاره کرد:

    دور کننده گردوغبار و عایق ورود گردوغبار از بیرون به داخل
    قابلیت ساخت در ابعاد گوناگون
    توانایی دید محیط خارج تا ۹۰
    جلوگیری از ورود حشرات و جانوران موذی
    قابل شستشو
    ضد زنگ و ضد اشتعال
    ثبات رنگ
    نصب آسان

فروش پروفیل upvc یو پی وی سی

Top
لطفا امتیاز دهید: