تجهیزات نورپردازی اتاق خواب

تجهیزات نورپردازی اتاق خواب

با نگاهی به خانه های ایرانی متوجه می شوید یکی از مسائلی که به آن توجه بسیار کمی می شود، نورپردازی مناسب و اصولی خانه است. ما همیشه به مخاطبانمان توصیه هایی جدی در خصوص نورپردازی بهتر خانه هایشان ارائه می دهیم.پیشتر نیز در مطالب سایت اصول اولیه ی نورپردازی صحیح را برایتان شرح دادیم و پس از آن در خصوص نورپردازی صحیح حمام گفتیم. امروز قصد داریم به معرفی انواع تجهیزات نوری خانگی بپردازیم تا شما بتوانید با تطبیق اطلاعات این نوشتار و نوشتارهای پیشین، نتیجه ای مناسب در زمان نورپردازی خانه تان بگیرید.

زمانی که برای نورپردازی خانه تان اقدام می کنید، متوجه تنوع محصولات نوری و کاربردهای آن ها می شوید. پس لازم است پیش از خرید اطلاعات مناسبی در خصوص هریک از آن ها داشته باشید تا با آگاهی از نکات مربوط به خرید تجهیزات نوری به فروشگاه پا بگذارید.

نورپردازی های مربوط به معماری
نورپردازی در فرو رفتگی، زیرطاقی و والان سه نورپردازی وابسته به معماری اتاق هستند.
نورپردازی در فرورفتگی

در یک لبه، قفسه یا فرورفتگی در ارتفاع بالای دیوار هست و در این حالت، نور به سقف یا بالای دیوار تابیده می شود.

نورپردازی زیرطاقی

در نورپردازی زیرطاقی نور در گوشه های نزدیک سقف یا در سقف ها قرار می گیرد و رو به پایین می تابد.

فروش پروفیل upvc
نورپردازی والان

 سیستم اصلی روشنایی در والانی چوبی، شیشه ای یا فلزی قرار گرفته(معمولا در جهت افقی) و بالای پنجره یا نقطه ی بلندی روی دیوار نصب می شود و نور را به بالا و پایین می تاباند.تاباندن نور به سقف ها و دیوار ها به عنوان نورپردازی غیرمستقیم شناخته می شود و به سبب این که خیرگی ندارد و سایه ی کمتری ایجاد می کند محبوب طراحان حرفه ای است.

نورپردازی توکار

این نورپردازی بازشویی در سقف ایجاد می کند و در سقف قرار می گیرد، حدود 10 تا 15 سانتی متر فضا در داخل سقف نیاز دارد و باید به خوبی عایق شود تا آب حاصل از چگالش، به آن نفوذ نکند. این نورپردازی نوار باریکی از نور را در یک جهت منتشر می کند و برای نورپردازی محیطی، فعالیتی و تاکیدی قابل استفاده است.

تجهیزات نوری ریلی

نصب شده و معلق از سقف هستند. نورپردازی ریلی از یک ریل خطی تشکیل شده که می تواند چندین لامپ را روی آن نصب کرد، معمولا جهت و مکان لامپ ها قابل تنظیم است. ریل ها بیشتر برای نورپردازی تاکیدی به کار می روند.

زیرکابینتی

زیر کابینت آشپزخانه قرار می گیرد و می تواند به صورت خطی یا تکی به کار رود. این نورپردازی به عنوان نورپردازی فعالیتی شناخته شده است.

چراغ آویز

از سقف آویزان می شوند و نور را مستقیم به پایین می تابانند، معمولا روی میز یا آشپزخانه ی جزیره ای قرار می گیرند. چراغ آویز می تواند استایل دکوراتیو اتاق را غنی کند.

لوستر

از سقف آویزان است و نور را مستقیما به بالا می تاباند، معمولا بالای یک میز نصب می شود. چهلچراغ ها باعث تقویت استایل دکوراتیو اتاق می شوند و تامین کننده ی نور محیطی هستند.

لامپ دیواری

این تجهیزات مستقیما روی دیوار نصب می شوند و می توانند نور را مستقیما به بالا یا پایین بتابانند و تامین کننده ی نور محیطی یا فعالیتی باشند.

لامپ های رومیزی و زمینی

این لامپ ها در ابعاد و مدل های مختلفی وجود دارند و منابع قابل حرکت نور هستند. اکثر این تجهیزات نور را به پایین می تابانند و به عنوان نور فعالیتی برای مطالعه به کار می روند البته گاهی نیز تامین کننده ی نور محیطی هستند.

فروش پروفیل upvc یو پی وی سی

Top
لطفا امتیاز دهید: